צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כרסום שורשים

 
כרסום שורשים הוא צעד שיש לבצע כאשר השורשים של עץ זה או אחר מהווים מפגע בטיחותי או כשהם מפריעים לעבודות בנייה או תשתית. עבודות הכרסום מבוצעות על ידי אנשי מקצוע שהוכשרו לכך בלבד באמצעות ציוד מכני מתקדם שגורס את השורשים הבולטים מעל פני השטח.

בדיוק באותו האופן ניתן לבצע גם כרסום גדמים שנותרו בשטח לאחר כריתת עצים. באמצעות ציוד מתקדם ניתן לכרסם אף גדמי עצים נמוכים במיוחד, בגובה של פחות מחצי מטר ולשטח את פני הקרקע לחלוטין.

כרסום שורשים וגדמים הוא תהליך מורכב הדורש מיומנות וניסיון בתחום, הנכנס לתמונה כאשר ישנו גדם של עץ שנכרת או שורש מסיבי הבולט מעל פני האדמה. הצורך לכרסום שורשים וגדמים רלוונטי למשל במקרים שבהם בעלי הבית מעוניינים לבצע עבודות פיתוח בחצר והשורש או הגדם מקשה על ביצוע העבודות.

כמו כן באופן כללי שורש בולט או גדם של עץ שנכרת מהווים סכנה ממשית לשלום הדיירים ובאופן כללי לשלום העוברים והשבים. מדי שנה אנחנו נחשפים לעוד ועוד סיפורים על אדם מבוגר שנפצע לאחר שמעד על שורש בולט שלא כורסם או על רכב שניזוק כתוצאה ממפגש עם גדם של עץ שנכרת באזור החנייה.
 
 
 

כרסום שורשים וגדמים לפני שתילה

 
מעבר לכך שיש לבצע כרסום שורשים וגדמים כאשר מעוניינים לנקות את השטח באופן מלא, לעתים נוצר גם צורך להזמין שירותי כרסום לצורך שתילה. למעשה, כרסום שורשים וגדמים הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הכנת הקרקע לקליטת צמחים חדשים. שימוש במכונות כרסום מקצועיות (בניגוד לשימוש בגרזן, מסור חשמלי וחומרים כימיים רעילים) מאפשר לחסוך הרבה מאוד זמן ואנרגיה וכן מאפשר לבצע שתילה חדשה במהירות רבה מאוד.
 
 
 
כרסום שורשים וגדמים
 
 
 
 

כרסום לפני העתקת עצים

 
לפי המדריך להעתקת עצים שפורסם על ידי "נתיבי ישראל", כאשר השורשים של העץ שיש להעתיק ממקומו בולטים מעל פני השטח, ניתן לבחור באחת משתי האפשרויות הבאות: כרסום השורשים הבולטים או כיסוי שלהם באמצעות קרקע מקומית, אקלום במקום ושתילת העץ בעומק כזה שיגרום לכיסוי השורשים שבלטו במיקום הישן. את הכרסום יש לבצע כמה חודשים לפני ההעתקה, בעיקר בעצים כמו צאלון נאה, מילה סורית, פיקוס בנגלי, פיקוס קדוש ופיקוס השדרות, למשל.
 

כיצד מבצעים כרסום גדמים ושורשים?

 
כרסום גדמים ושורשים מבוצע על ידי מכונות עוצמתיות שלמעשה מרסקות את הגדם או את השורש לכדי שבבים הגדולים במעט משבבי הנסורת. בתהליך הכרסום השבבים של השורש או של הגדם מעורבבים עם אדמה טבעית וכך נוצרת תערובת המכילה חומרים מזינים וחיוניים, שיש בהם כדי לעודד צמיחה של צמחים ועצים חדשים. לאחר סיום התהליך, נוצר באזור שבו בוצע הכרסום בור באדמה, אותו נהוג למלא בתערובת השבבים והאדמה.
 
 

לפני ביצוע הכרסום

 
לפני שבוחרים חברה מקצועית לביצוע עבודות כרסום שורשים, חשוב לוודא כי מדובר בחברה בעלת וותק וניסיון רב שנים בתחום. זאת כיוון שכפי שציינו, מדובר במלאכה מורכבת, הדורשת מיומנות גבוהה. כמו כן חשוב ביותר ליידע את אנשי המקצוע לפני תחילת העבודות בנוגע למשל לקווי תקשורת או חשמל העוברים בסמיכות לגדם או לשורש שיש לכרסם. עוד יש לציין בפני אנשי המקצוע, האם באזור העבודות עתידות להתבצע עבודות פיתוח או תשתית ובאיזה סוג של עבודות מדובר בדיוק.
 
 
 
החוטבים - עבודות כרסום שורשים
 
 
 
 
מעבר לכל זה חשוב לוודא שבגמר העבודות האזור שבו בוצע הכרסום יעבור ניקיון יסודי, על מנת שלא יהיה זכר לגדם או לשורש ושכלל לא ניתן יהיה לנחש שבוצעו באזור עבודות כרסום.
 

כרסום שורשים וגדמים – עבודה למומחים

 
כרסום שורשים וגדמים הוא עבודה מקצועית הדורשת לא מעט מיומנות וניסיון, שכן ביצוע לא נכון של עבודות כרסום עלול לגרום לנזקים חמורים הן לעץ והן לסביבתו הקרובה. זה הזמן להכיר את אנשי המקצוע של חברת החוטבים, המספקים שירותים מגוונים בתחום הגיזום והכריתה לרבות עיצוב עצים, שיקום עצים, פינוי גזם, כרסום גדמים, כרסום שורשים ועוד.

אתם מוזמנים להתקשר עוד היום למומחים של חברת החוטבים וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס
"צרו קשר" באתר ונציגי החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר.