כרסום שורשים

כרסום שורשים הוא צעד שיש לבצע כאשר השורשים של עץ זה או אחר מהווים מפגע בטיחותי או כשהם מפריעים לעבודות בנייה או תשתית. עבודות הכרסום מבוצעות על ידי אנשי מקצוע שהוכשרו לכך בלבד באמצעות ציוד מכני מתקדם שגורס את השורשים הבולטים מעל פני השטח.

בדיוק באותו האופן ניתן לבצע גם כרסום גדמים שנותרו בשטח לאחר כריתת עצים. באמצעות ציוד מתקדם ניתן לכרסם אף גדמי עצים נמוכים במיוחד, בגובה של פחות מחצי מטר ולשטח את פני הקרקע לחלוטין.
 

כרסום שורשים וגדמים לפני שתילה

מעבר לכך שיש לבצע כרסום שורשים וגדמים כאשר מעוניינים לנקות את השטח באופן מלא, לעתים נוצר גם צורך להזמין שירותי כרסום לצורך שתילה. למעשה, כרסום גדמים ושורשים הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הכנת הקרקע לקליטת צמחים חדשים. שימוש במכונות כרסום מקצועיות (בניגוד לשימוש בגרזן, מסור חשמלי וחומרים כימיים רעילים) מאפשר לחסוך הרבה מאוד זמן ואנרגיה וכן מאפשר לבצע שתילה חדשה במהירות רבה מאוד.
 
כרסום שורשים וגדמים
 

כרסום לפני העתקת עצים

לפי המדריך להעתקת עצים שפורסם על ידי "נתיבי ישראל", כאשר השורשים של העץ שיש להעתיק ממקומו בולטים מעל פני השטח, ניתן לבחור באחת משתי האפשרויות הבאות: כרסום השורשים הבולטים או כיסוי שלהם באמצעות קרקע מקומית, אקלום במקום ושתילת העץ בעומק כזה שיגרום לכיסוי השורשים שבלטו במיקום הישן. את הכרסום יש לבצע כמה חודשים לפני ההעתקה, בעיקר בעצים כמו צאלון נאה, מילה סורית, פיקוס בנגלי, פיקוס קדוש ופיקוס השדרות, למשל.

כרסום שורשים וגדמים – עבודה למומחים

כרסום שורשים וגדמים הוא עבודה מקצועית הדורשת לא מעט מיומנות וניסיון, שכן ביצוע לא נכון של עבודות כרסום עלול לגרום לנזקים חמורים הן לעץ והן לסביבתו הקרובה. זה הזמן להכיר את אנשי המקצוע של חברת החוטבים, המספקים שירותים מגוונים בתחום הגיזום והכריתה לרבות עיצוב עצים, שיקום עצים, פינוי גזם, כרסום גדמים, כרסום שורשים ועוד.

אתם מוזמנים להתקשר עוד היום למומחים של חברת החוטבים בטלפון 052-2787825 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צור עמנו קשר" באתר ונציגי החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר.