כרסום גדמים ושורשים

 
כרסום גדמים ושורשים הוא תהליך מורכב הדורש מיומנות וניסיון בתחום, הנכנס לתמונה כאשר ישנו גדם של עץ שנכרת או שורש מסיבי הבולט מעל פני האדמה. הצורך לכרסם גדמים ושורשים רלוונטי למשל במקרים שבהם בעלי הבית מעוניינים לבצע עבודות פיתוח בחצר והשורש או הגדם מקשה על ביצוע העבודות.

כמו כן באופן כללי שורש בולט או גדם של עץ שנכרת מהווים סכנה ממשית לשלום הדיירים ובאופן כללי לשלום העוברים והשבים. מדי שנה אנחנו נחשפים לעוד ועוד סיפורים על אדם מבוגר שנפצע לאחר שמעד על שורש בולט שלא כורסם או על רכב שניזוק כתוצאה ממפגש עם גדם של עץ שנכרת באזור החנייה.
 
כרסום גדמים ושורשים
 

כיצד מבצעים כרסום גדמים ושורשים?

כרסום גדמים ושורשים מבוצע על ידי מכונות עוצמתיות שלמעשה מרסקות את הגדם או את השורש לכדי שבבים הגדולים במעט משבבי הנסורת. בתהליך הכרסום השבבים של השורש או של הגדם מעורבבים עם אדמה טבעית וכך נוצרת תערובת המכילה חומרים מזינים וחיוניים, שיש בהם כדי לעודד צמיחה של צמחים ועצים חדשים. לאחר סיום התהליך, נוצר באזור שבו בוצע הכרסום בור באדמה, אותו נהוג למלא בתערובת השבבים והאדמה.

לפני ביצוע הכרסום

לפני שבוחרים חברה מקצועית לביצוע עבודות כרסום חשוב ביותר לוודא כי מדובר בחברה בעלת וותק וניסיון רב שנים בתחום. זאת כיוון שכפי שציינו, מדובר במלאכה מורכבת, הדורשת מיומנות גבוהה. כמו כן חשוב ביותר ליידע את אנשי המקצוע לפני תחילת העבודות בנוגע למשל לקווי תקשורת או חשמל העוברים בסמיכות לגדם או לשורש שיש לכרסם. עוד יש לציין בפני אנשי המקצוע, האם באזור העבודות עתידות להתבצע עבודות פיתוח או תשתית ובאיזה סוג של עבודות מדובר בדיוק.

מעבר לכל זה חשוב לוודא שבגמר העבודות האזור שבו בוצע הכרסום יעבור ניקיון יסודי, על מנת שלא יהיה זכר לגדם או לשורש ושכלל לא ניתן יהיה לנחש שבוצעו באזור עבודות כרסום.
כרסום גדמים ושורשים זו עבודה למומחים
לקבלת פרטים נוספים בנושא כרסום גדמים ושורשים אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת החוטבים בטלפון מספר 052-2787825.