כריתת עצים

 
יש בסביבתכם עץ אשר מהווה מפגע בטיחותי? אתם בתהליך בנייה ונאלצים לפנות את השטח מעצים? הפתרון לבעיה שלכם הוא חוטב עצים מקצועי שייתן לכם את המענה הנכון: גיזום עצים, העתקת עצים או כריתת עצים במקרה הצורך.
 
צריכים לבצע כריתת עצים? פנו אל המומחים!
 
 
כריתת עצים
 
 
 
כריתת עצים בעזרת מנופים
 
 
 
 
 

כריתת עצים וחשיבותה לטיפוח הצמחייה

 
לכאורה, כריתת עצים אינה מתיישבת עם מה שלמדנו כולנו מגיל צעיר על חשיבותם של עצים והצמחייה בישראל וכמה חשוב לנטוע עצים כדי להעשיר את הצמחייה. חשיבות של עץ בארץ שמשית כמו ישראל גדולה כל כך עד שכל כריתה של עץ נראית לנו כמו טעות חמורה. אולם חלק בלתי נפרד מגידול העצים וטיפוחם מחייב לפעמים כריתה מלאה או חלקית, באישור וכחוק כמובן, ורק על ידי אנשי מקצוע שיודעים לעשות זאת נכון ובצורה שאינה מזיקה לעץ או לסביבה, גוזמי עצים. זוהי הסיבה שהתמקצעות בתחום חטיבת עצים וכריתתם היא עניין לבעלי ניסיון כמונו, שיוכלו גם לייעץ לכם במקרה הצורך עוד לפני הכריתה אם זה אכן הצעד הנכון.
 

כריתה רק כחוק ומבלי לפגוע בסביבה

 
המודעות הציבורית לעצים מלמדת שכריתה הופכת להיות עניין ציבורי כאשר אין רוצים שיפגעו בסביבה הירוקה בגלל פיתוח תעשייתי או בניית נדל"ן, אבל לפעמים אין ברירה אלא לכרות עצים או את חלקם בגלל דרישות שונות. לא כל עץ אפשר לשמר ולעקור שתילה במקום אחר ולא תמיד מה שנראה כמו כריתה לא חוקית היא כזאת. לכן, בחברתנו אנחנו מקפידים על מתן הסברים ועל עבודה כחוק ומבלי לפגוע בסביבה, בצורה האופטימלית שאינה מזיקה גם לעץ עצמו במקרה של כריתה חלקית בלבד.
 

מה חשוב לדעת על כריתת עצים?

 
 • בנייה בשטח שיש בו צמחייה מחייבת כריתה של עצים. במקרה של עצים שיש להם חשיבות שימור וזה אפשרי, כמו עצי זית עתיקים אז מנסים לשמר אותם על ידי העברה למשתלה זמנית או קבועה אחרת.
 • כריתת עצים שיוצרים מפגע בטיחותי לרשתות החשמל או לתשתיות אחרות כמו ביוב ומים, בגלל שורשים עמוקים שסודקים את הצנרת. במקרה כזה כאשר הכריתה נעשית כדי להגן על קווי מתח גבוה זה כרוך גם בהפסקת חשמל לעתים או לפחות כריתה חלקית של הענפים. לא חייבים לכרות את כל העץ.
 • כריתה בשטח בתים משותפים בגלל מפגע אסתטי או תשתיתי. כאן הבעיה היא כריתה על דעת ועד הבניין המשותף או דיירים שהחליטו לעשות זאת בעצמם וכאן נגרם הנזק העיקרי. כריתה שאינה נעשית נכון מונעת מהעץ להשתקם לצמוח מחדש. סיבה נוספת להיעזר בשירותי חברת כריתת עצים מקצועית.
 • כריתת עצים מוגנים לפי חוק היא אסורה ורק חברה מקצועית יודעת בדיוק באילו עצים אסור לגעת. כדי לכרות אותם חובה לקבל היתר מיוחד גם אם העץ נמצא בשטח פרטי. במקרים מסוימים תהיה רק העתקה של העצים והחלפתם בעצים חלופיים לפי תיקונים לחוק השמירה על האילנות.
 • הרשות המתירה את כריתת העצים היא פקיד היערות במשרד החקלאות ובקק"ל המפוזרים בכל הארץ והם המוסמכים לדון בכל כריתה חוקית שאנחנו מצייתים לה רק לאחר הגשת בקשת רישיון ובקשה לכריתה או העתקה של עץ. את רישיון הכריתה אנחנו מחויבים להראות לכל מי שמבקש מאתנו כדי להוכיח שאכן הכריתה נעשית ברשות וכחוק.
 • גננים אינם מורשים לכרות עצים למרות הניסיון שלהם בעבודה משום שאינם יודעים לכרות כך שיוכלו לצמוח שוב ומבלי לפגוע בנוף. כמו כן, אין לגננים את המכשור הנכון והבטיחותי לעשות זאת מבלי לסכן את עצמם ואת הדיירים באזור, ולכן כריתה חייבת להיעשות רק על ידי חברה שיש לה את הציוד המתאים לכך.
 • חלק מכריתה חלקית של עצים נעשה דווקא כדי להציל אותם, לסלק ולגזום חלקים חולים וכאלה שמפריעים להם להתפתח ולגדול. הכריתה הנכונה לשיקום נעשית כאמור על ידי מי שיכול להבטיח שהעץ יוכל לחזור ולצמוח ולהחלים ממחלות ומפציעות.
 
 
כריתת עצים על פי חוק וללא נזק
 
 
 
כריתת עצים מקצועית
 
 
 
 

כריתת עצים מקצועית

 
תהליך כריתת עצים הוא מורכב ואף מסוכן. כריתת עצים אינה עניין לחובבנים והיא מחייבת אישורים מטעם הרשויות וביצוע על ידי גוזם עצים מומחה בעל תעודה ממשרד החקלאות. כשאתם מזמינים את חברת החוטבים אתם יכולים להיות רגועים

 • מקצועיות בשטח - עובדים מנוסים ומיומנים, שיטות עבודה מתקדמות וכלים חדישים. עבודה מדויקת וזהירה תוך שמירה על שלמות הסביבה והצמחייה הנותרת.

 • שומרים על בטיחות - הקפדה על בטיחות עוברי אורח ועובדים, מבנים ותשתיות בסביבת העבודה.

 • יושר ואמינות - התנהלות מול הרשויות (עיריות ומועצות, פקיד היערות, קק"ל, משרד החקלאות וכו') לצורך קבלת אישורים לגיזום, העתקה וכריתת עצים. פינוי מסודר של העצים או הגזם לאתרים מורשים.

 • זמינות סביב השעון – אנו עומדים לרשותכם 24 שעות ביממה בכל חלקי הארץ, גם במצבי חירום.
 

חברה עם ותק

 
חברת החוטבים מנוהלת על ידי דור שני של חוטבי עצים ומתמחה כבר 35 שנה בטיפול בעצים. מנהל החברה הוא מורשה מטעם משרד החקלאות ומשמש כמדריך לעבודה בגובה, גיזום עצים, העתקה וכריתת עצים - גם בתנאי שטח מורכבים ומאתגרים!
 

כריתת עצים באחריות מלאה

 
יש לנו ביטוח צד ג' מלא עד לגובה של 5 מיליון שקלים. הצטרפו לגופים הגדולים במשק אשר נעזרים בשירותינו המקצועיים והאמינים: חברת חשמל, משרד הביטחון, בזק, בתי חולים, שירותי כיבוי והצלה, עיריות, מועצות אזוריות, מפעלים ואינספור לקוחות עסקיים ופרטיים.

טיפול נכון בעצים הוא לא רק עניין של חזות הסביבה ואסתטיקה אלא בראש ובראשונה של בטיחות, לכן אל תתפשרו ואת העבודה הזו תשאירו למקצוענים. אנחנו בחברת החוטבים מתחייבים לבצע עבורכם כריתת עצים בצורה איכותית ובטיחותית, במחירים הוגנים, תוך שמירה על הסביבה ופגיעה מינימלית בשאר הצמחייה בשטח, בתשתיות ובמבנים.

חברתנו מבצעת כריתת עצים עבור כל הסוגים: כריתת עץ ברוש, תאנה, צאלון, אורן, זית, פיקוס, אלון, תמר ועוד.

זה הזמן לטפל בעצים שברשותכם, התקשרו עוד היום 072-3238636 לקבלת ייעוץ חינם.