צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כריתת עצים

 
יש בסביבתכם עץ אשר מהווה מפגע בטיחותי? אתם בתהליך בנייה ונאלצים לפנות את השטח מעצים? הפתרון לבעיה שלכם הוא חוטב עצים מקצועי שייתן לכם את המענה הנכון: גיזום עצים, העתקת עצים או כריתת עצים במקרה הצורך.
 
 
 
מאילו סיבות בד"כ צריך לבצע כריתת עצים?
 

 
 
 
1
 
כאשר עץ מפריע לתשתיות, למשל לתשתיות מים או חשמל. קיימים גם מקרים בהם שורשי עץ פוגעים באופן כרוני בצנרת ביוב וגורמים להצפות.
 
 
 
2
 
כאשר העץ בוגר מאוד, וקיימת סכנת נפילה של העץ.
 
 
 
3
 
כאשר העץ חולה ומסיבה כלשהי, לא מצליח להשתקם ונמצא כאמור, בסכנת נפילה.
 
 
 
 
 
 

כריתת עצים וחשיבותה לטיפוח הצמחייה

 
לכאורה, כריתת עצים אינה מתיישבת עם מה שלמדנו כולנו מגיל צעיר על חשיבותם של עצים והצמחייה בישראל וכמה חשוב לנטוע עצים כדי להעשיר את הצמחייה. חשיבות של עץ בארץ שמשית כמו ישראל גדולה כל כך עד שכל כריתה של עץ נראית לנו כמו טעות חמורה. אולם חלק בלתי נפרד מגידול העצים וטיפוחם מחייב לפעמים כריתה מלאה או חלקית, באישור וכחוק כמובן, ורק על ידי אנשי מקצוע שיודעים לעשות זאת נכון ובצורה שאינה מזיקה לעץ או לסביבה, גוזמי עצים. זוהי הסיבה שהתמקצעות בתחום חטיבת עצים וכריתתם היא עניין לבעלי ניסיון כמונו, שיוכלו גם לייעץ לכם במקרה הצורך עוד לפני הכריתה אם זה אכן הצעד הנכון.
 

כריתה רק כחוק ומבלי לפגוע בסביבה

 
המודעות הציבורית לעצים מלמדת שכריתת עצים הופכת להיות עניין ציבורי כאשר אין רוצים שיפגעו בסביבה הירוקה בגלל פיתוח תעשייתי או בניית נדל"ן, אבל לפעמים אין ברירה אלא לבצע כריתת עצים או את חלק מהם בגלל דרישות שונות. לא כל עץ אפשר לשמר ולעקור שתילה במקום אחר ולא תמיד מה שנראה כמו כריתה לא חוקית היא כזאת. לכן, בחברתנו אנחנו מקפידים על מתן הסברים ועל עבודה כחוק ומבלי לפגוע בסביבה, בצורה האופטימלית שאינה מזיקה גם לעץ עצמו במקרה של כריתה חלקית בלבד.


 

כריתת עצים מסוכנים

 
בין אם מדובר בעץ חולה או בעץ שענפיו מפריעים לסביבה ומהווים סכנה של ממש, כריתת עצים היא הפתרון המתאים ביותר במרבית המקרים, ובעיקר כדי לשמור על העצים האחרים ועל העוברים והשבים במקום. כריתת עצים מסוכנים נעשית אך ורק על ידי בעלי מקצוע, המתמחים בגיזום עצים. הם נעזרים בציוד מיוחד, כדי לבצע זאת, ציוד המאפשר דיוק מרבי ושמירה על הסביבה כולה.


 

כריתת עצים מסוכנים - מתי עושים את זה?

 
במקרה של עץ חולה, שנמצא בסכנת צניחה, כריתת עצים היא הפתרון הנכון ביותר. גם אם העץ איננו מראה סימנים מיוחדים, אלא ממשיך להצמיח עלים ירוקים, ייתכן שיש לכרות אותו ובמיוחד אם מתיישבות עליו ציפורים מסוג נקרים סורים, הניזונות מזוחלים ותולעים, שאותם הן מוצאות בתוך ליבת העץ. ציפורים אלו הן סימן שמדובר בעץ חולה, עץ שעשוי לסכן את הסביבה. כשמצבם של העצים בלתי הפיך וכשהם מהווים סכנה ממשית למתגוררים במקום או לעוברים ולשבים, אין מנוס ונדרשת פנייה למומחים בתחום, שיבצעו את כריתתם.
 

 

מה חשוב לדעת על כריתת עצים?

 
 • בנייה בשטח שיש בו צמחייה מחייבת כריתה של עצים. במקרה של עצים שיש להם חשיבות שימור וזה אפשרי, כמו עצי זית עתיקים אז מנסים לשמר אותם על ידי העברה למשתלה זמנית או קבועה אחרת.
 • כריתת עצים שיוצרים מפגע בטיחותי לרשתות החשמל או לתשתיות אחרות כמו ביוב ומים, בגלל שורשים עמוקים שסודקים את הצנרת. במקרה כזה כאשר הכריתה נעשית כדי להגן על קווי מתח גבוה זה כרוך גם בהפסקת חשמל לעתים או לפחות כריתה חלקית של הענפים. לא חייבים לכרות את כל העץ.
 • כריתה בשטח בתים משותפים בגלל מפגע אסתטי או תשתיתי. כאן הבעיה היא כריתה על דעת ועד הבניין המשותף או דיירים שהחליטו לעשות זאת בעצמם וכאן נגרם הנזק העיקרי. כריתה שאינה נעשית נכון מונעת מהעץ להשתקם לצמוח מחדש. סיבה נוספת להיעזר בשירותי חברת כריתת עצים מקצועית.
 • כריתת עצים מוגנים לפי חוק היא אסורה ורק חברה מקצועית יודעת בדיוק באילו עצים אסור לגעת. כדי לכרות אותם חובה לקבל היתר מיוחד גם אם העץ נמצא בשטח פרטי. במקרים מסוימים תהיה רק העתקה של העצים והחלפתם בעצים חלופיים לפי תיקונים לחוק השמירה על האילנות.
 • הרשות המתירה כריתת העצים היא פקיד היערות במשרד החקלאות ובקק"ל המפוזרים בכל הארץ והם המוסמכים לדון בכל כריתה חוקית שאנחנו מצייתים לה רק לאחר הגשת בקשת רישיון ובקשה לכריתת עצים או העתקתם. את רישיון הכריתה אנחנו מחויבים להראות לכל מי שמבקש מאתנו כדי להוכיח שאכן הכריתה נעשית ברשות וכחוק.
 • גננים אינם מורשים לבצע כריתת עצים למרות הניסיון שלהם בעבודה משום שאינם יודעים לכרות כך שיוכלו לצמוח שוב ומבלי לפגוע בנוף. כמו כן, אין לגננים את המכשור הנכון והבטיחותי לעשות זאת מבלי לסכן את עצמם ואת הדיירים באזור, ולכן כריתה חייבת להיעשות רק על ידי חברה שיש לה את הציוד המתאים לכך.
 • חלק מכריתה חלקית של עצים נעשה דווקא כדי להציל אותם, לסלק ולגזום חלקים חולים וכאלה שמפריעים להם להתפתח ולגדול. הכריתה הנכונה לשיקום נעשית כאמור על ידי מי שיכול להבטיח שהעץ יוכל לחזור ולצמוח ולהחלים ממחלות ומפציעות.
 
 
כריתת עצים על פי חוק וללא נזק
 
 
 
כריתת עצים מקצועית
 
 
 
 

 

כריתת עצים מקצועית

 
תהליך כריתת עצים הוא מורכב ואף מסוכן. כריתת עצים אינה עניין לחובבנים והיא מחייבת אישורים מטעם הרשויות וביצוע על ידי גוזם עצים מומחה בעל תעודה ממשרד החקלאות. כשאתם מזמינים את חברת החוטבים אתם יכולים להיות רגועים!

 • מקצועיות בשטח - עובדים מנוסים ומיומנים, שיטות עבודה מתקדמות וכלים חדישים. עבודה מדויקת וזהירה תוך שמירה על שלמות הסביבה והצמחייה הנותרת.
 • שומרים על בטיחות - הקפדה על בטיחות עוברי אורח ועובדים, מבנים ותשתיות בסביבת העבודה.
 • יושר ואמינות - התנהלות מול הרשויות (עיריות ומועצות, פקיד היערות, קק"ל, משרד החקלאות וכו') לצורך קבלת אישורים לגיזום, העתקה וכריתת עצים. פינוי מסודר של העצים או הגזם לאתרים מורשים.
 • זמינות סביב השעון – אנו עומדים לרשותכם 24 שעות ביממה בכל חלקי הארץ, גם במצבי חירום.

זה הזמן לטפל בעצים שברשותכם, התקשרו עוד היום לקבלת ייעוץ חינם.