צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כריתת עץ דקל

 
עצי הדקל נפוצים ביותר במחוזותינו הן בערים והן בכפרים, בצדי הדרכים ובחצרות הפרטיות. לעתים רבות עצים אלו הופכים להיות מטרד לא רצוי ובמקרים אחרים, הם "מפריעים" לבצע שינויים הכרחיים בשטח מפאת גודלם העצום. הפתרון היחיד לבעיה טמון בכריתת העצים ובהעברתם המיידית מהמקום. כאשר מתכוונים לבצע כריתת עץ דקל צריך לקחת בחשבון שמדובר בתהליך מורכב שחייב להתבצע בקפדנות יתרה. להלן כל המידע בנושא זה.
 
 
 

מדוע חשוב כל כך לבצע כריתת עץ דקל

 
עצי הדקל יפים ומרשימים במיוחד, הם אינם מלכלכים שכן אין להם עלים רבים, ואינם מחייבים השקעה רבה בתחזוקתם. יחד עם זאת, לעתים כריתת עצים פשוט מתבקשת בשל מאפייניו הספציפיים של העץ. ראשית כל, עצי הדקל צומחים לגובה רב ולכן עשויים לגרום לנזקים חמורים עם הזמן, כמו נגיעה בחוטי טלפון וחשמל, הפרעה לשכנים ועוד.
 
 
 
כריתת עץ דקל
 
 
 
 
שנית, בשל גובהם הם גם כבדים למדי ועשויים לקרוס על בני אדם וחפצים ולגרום לנזק רב. ושלישית, עצי הדקל אף עשויים להיות מסוכנים לאדם מבחינה בריאותית, כאשר ישנו חשד להשתרשות חדקונית הדקל ומזיקים אחרים בתוך עץ זה.
 

כריתת עץ דקל בצורה יעילה

 
תהליך הכריתה של עץ הדקל אינו פשוט כלל. לעומת עצים אחרים, עץ זה מורכב מגזע אחד גדול ומסיבי שאינו מסועף, לכן לא ניתן לכרות אותו מחלקו הנמוך ויש לבצע בו ניסורים רבים מחלקו העליון ביותר כלפי מטה. משמעות הדבר היא כי אם רוצים לבצע את המלאכה באופן בטוח ומקצועי וללא גרימת נזק לתשתיות שמתחת לעץ, יש להשתמש במנוף סל ייעודי. מנוף הסל מאפשר נגישות רבה לעץ, עבודה בכל גובה ויכולת תנועה משופרת של הגוזם. במקרים אחרים נדרש מנוף נוסף, להרמת גזעי הדקל הכרותים מרחק רב עד למיכל הפינוי.

כתלות במיקום העץ, עשויים להיות מורמים הגזעים מעל גדרות, חניות ואף בנייני מגורים שלמים באופן בטוח ומבוקר. כמובן שאין לשכוח כי כריתת עץ דקל מחייבת את השגת כל האישורים נדרשים מהרשויות ואין לבצע אותה על פי שיקול דעת עצמי בלבד.


 
חברת החוטבים הינה חברה ותיקה שעוסקת בכריתת עצים מכל הסוגים, לרבות כריתת עץ דקל, העתקת עצים, גיזום, עיצוב, פינוי גזעים ופסולת. כל החוטבים שבחברתנו עובדים בזהירות יתרה ובדייקנות מרבית, בכפוף לכל האישורים הדרושים ובאחריות מלאה. צרו עמנו קשר בטלפון 072-3238636 ונשמח להתאים לכם את השירות היעיל ביותר.