צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפול בעצים חולים

 

מדוע חשוב לטפל בעצים חולים?

 
הדבר הראשון שחשוב להפנים הוא כי עץ חולה עשוי להוות מפגע בטיחותי חמור! עצים חולים הינם עצים שמאבדים את היכולת לשמר את הרקמות שלהם, לחזק את הענפים ולהתפתח ולכן הם עשויים לקרוס ולגרום לפגיעות גוף ורכוש קשות ביותר. מקרים שכאלו עשויים להסתבך לא רק מבחינת אי נעימויות אלא אף מבחינת תביעות משפטיות ופיצויים כספיים ענקיים.

הסיבה השנייה קשורה לפן האסתטי של העץ. מחלות עצים תוקפות חלקים רבים בתוך העץ עד שבסופו של דבר אינו מסוגל לקיים את העלים שלו, לא מתרחשת פוטוסינתזה והוא גוסס ומת. תוך כדי התהליך העץ מאבד ממראהו, אינו מצמיח עלים ופרחים ובטח שלא פירות.


 

כיצד מטפלים בעץ חולה?

 
טיפול בעצים חולים צריך להתבסס על ידע וניסיון באפיון הבעיה והתאמת הפתרון הטוב ביותר בהתאם לסוג המזיק ומצבו של העץ. תהליך הטיפול עשוי להיות ממוקד בגזע העץ (כמו במקרים רבים של החדקונית האדומה), בעלים (למשל, עש המנהרות בעצי הדר), בשורשים (פטריות בעיקר) ולעתים אף בעקבות חסרים של מלחים שונים באדמה. לאיש המקצוע מספר אפשרויות לפעול בכל מקרה ספציפי, בין היתר בדרכים הבאות:
 
 
  • הדברה – השימוש בחומרי ההדברה עשוי להתבצע על גבי העלים עצמם לסילוק המזיק, אך לעתים גם בהזרקה לתוך גזע העץ, כמו במקרה של חדקונית הדקל האדומה.

  • גיזום – תהליך גיזום עצים נועד לאפשר לעץ להתחדש ולהתחזק בצורה הטובה ביותר, בין היתר על ידי סילוק ענפים חולים. חשוב מאוד לגזום את העץ ע"י איש מקצוע, שכן פעולה שאינה נכונה תביא לפגיעה חמורה במערכת הובלת המים ואף למות העץ. את הענפים החולים יש להרחיק מהמקום בצורה מסודרת על מנת שלא להדביק ענפים ועצים סמוכים.

לעתים יש לחזור על פעולות אלה מספר פעמים בשנה כאשר מדובר בעץ חולה מאוד.

חברת החוטבים תשמח לעמוד לרשותכם עם שירותי טיפול מקצועיים ומושכלים בהתאם לסוגי העצים שלכם, חייגו עוד היום ונשמח לייעץ לכם בכל שאלה בנושא.