צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

העתקת עצים

 
עצים הם חלק חשוב ביותר הן בנוף העירוני והן בנוף הכפרי. שימו לב שכשבונים כביש חדש ומקשטים את שטח ההפרדה, הרבה פעמים שותלים שם עצי דקל.

עצים אלו אינם צעירים אלא בוגרים ומוכנים להעברה. בצורה זו נוהגים גם בשעת בניית פארקים ציבוריים וגינות פרטיות. אנו צופים באירועים אלו מדי יום ומתייחסים אליהם כברורים מאליהם, אך למעשה מה שמסתתר מאחוריהם היא אומנות העתקת עצים.
 
 

העתקת עצים עם חברת החוטבים

 
לחברת החוטבים גיזום עצים יש ותק של למעלה מ- 35 שנה בעבודה עם עצים. עם תחומי התמחות החברה נמנה גם תחום העתקת עצים. העבודה מתבצעת ברמת זהירות ודייקנות גבוהה במיוחד.

אנו מצוידים בכל הציוד הדרוש לצורך ביצוע עבודה איכותית ובטיחותית, וצוות העובדים מכיר היטב את התחום. במהלך שנות פעילותנו הרבות הענקנו שירות לעיריות, למועצות עירוניות ולגורמים נוספים. נשמח להעמיד את שירותינו גם לרשותכם.
 
 
העתקת עצים בוגרים ממקום למקום
 
 
 
העתקת עצים
 
 
 
 

למי מיועד השירות?

 
העתקת עצים הוא שירות לו זקוקות גם העיריות וגם אנשים פרטיים עם גינות. העיריות מחויבות לשפר את תנאי החיים של תושביהן, ואחת הדרכים להשיג מטרה זו היא באמצעות בניית פארקים. כאן אנחנו נכנסים לתמונה ומסייעים בהעתקת עצים מקצועית לצורך בניית פארק מושקע בעלויות מינימליות. אנו מעניקים שירות גם לאנשים פרטיים שרוצים ליהנות מצל העצים בחצר הפרטית שלהם.
 
 

העתקת עצים בוגרים

 
כשאנשים עומדים בפני עיצוב הגינה שלהם, רבים מהם בוחרים באפשרות שלא הייתה קיימת בעבר והיום דווקא מקובלת מאוד בתחום והיא העתקת עצים בוגרים ממשטח הגידול שלהם ישירות אל הגינה הפרטית.

עד לפני מספר שנים, כאשר אנשים היו מעוניינים לעצב את הגינה הפרטית שלהם, הם פנו לגנן אשר המליץ להם על סוגי השתילים והעצים שיתאימו בצורה הטובה ביותר לגינה שלהם.

גם היום תהליך זה מתבצע, אולם בהבדל אחד בעבר, כשגננים דיברו על שתילת עצים בגינה, הם התכוונו לעצים צעירים, שנקנים מהמשתלה כשהם שתולים בתוך מכלי פלסטיק בגודל מתאים.

שתילי העצים נשתלו על ידי הגנן באדמה, ורק לאחר מספר שנים אפשר היה ליהנות מהפירות, תרתי משמע.
היום הדברים שונים. היום ניתן לבצע העתקת עצים בוגרים ממקום צמיחתם (משתלות למיניהן) ולשתול אותם בגינה כשהם כבר בשיא פריחתם.

הדבר מקנה לבעלי הגינות שלושה יתרונות משמעותיים:

  • הנאה מהירה מהפירות שיניב העץ.
  • הצללה מיידית.
  • יצירת נוף טבעי של ממש בגינה הפרטית.
 

לא לזנוח את הבטיחות!

 
יש לזכור שמדובר כאן בהעברה של משהו שעלול להיות מסוכן. עץ נופל עלול לגרום לנזקים כבדים בגוף ואפילו בנפש, ולכן יש לפנות לחברה המצוידת בכל אמצעי הבטיחות הדרושים להעתקת עצים, לרבות מנופים, סולמות משאיות ועוד.

חשוב לזכור שאסור שהעץ יפגע או יינזק במהלך המעבר, ולכן המשימה עדינה וקשה מאוד. ליקויי בטיחות עלולים לגרור צרות רציניות ביותר עבור מזמיני העבודה, וחשוב להימנע מכך באמצעות פנייה לחברות מוסמכות ומקצועיות.
 
 
 

החסרונות בהעתקת עצים:

 
עד כה מנינו את היתרונות שבביצוע העתקת עצים, אולם לפעולה זו יש גם חסרונות די משמעותיים. עץ שנעקר מאדמתו, ממש כמו אדם שנעקר בביתו, חווה טראומה לא פשוטה שלא קל להתאושש ממנה. עד כדי כך יכולה הטראומה להיות חריפה, עד שהעץ המועתק עלול שלא לשוב ולהניב פירות. חיסרון נוסף הוא, שלמרות המחשבה שעץ שהועתק ממקומו יגיע לגינה בדיוק במצב בו היה, מדובר בטעות.

זאת משום שבעת העתקת העץ הוא עובר גיזום עצים מאסיבי, על מנת להפחית את הסיכון שיקרוס במהלך ההעתקה ולהפחית איבוד מים לאחר השתילה במקום החדש. לכן, הלקוח מקבל, בעצם, גזע של עץ שממנו יוצאים מספר ענפים, ולא את העץ הבריא והמלבלב שראה במשתלה. חיסרון נוסף לאלה הוא סכום הכסף הרב הדרוש לביצוע העתקה בצורה הנכונה.
 
 
 

שיקולים כלכליים בעת העתקת עצים

 
יש לזכור שהעתקת עצים היא משימה לא זולה במיוחד, ולכן עץ שלא נקלט כראוי גורם לאובדן של ממון רב. מסיבה זו, במקרה ואתם זקוקים לשירותי העתקת עצים, יש לפנות לחברה רצינית המציעה שירותי גננות מתקדמים. בחירה נכונה בחברה המבצעת, תאפשר חיסכון משמעותי בכסף ותמנע בזבוז זמן על עבודות מיותרות.
 
 
 
לפרטים נוספים, ייעוץ והזמנת שירות של העתקת עצים, פנו אלינו עוד היום במספר -