צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

גיזום עצי פרי

 
אין ספק שעצי פרי הם אחד העיטורים הבולטים ברחובות ישראל, כמו גם, ממלאים את הפרדסים ואת הגינות הירוקות בבתים ובמשתלות, אך חשוב להכיר את העבודה הכרוכה בשמירה על עצי הפרי הללו במצב טוב ובריא, בין היתר, דרך גיזום עצי פרי על ידי גננים מקצועניים.
 
 
 

היכן ניתן למצוא עצי פרי בישראל?

 
כאמור, עצי פרי בישראל נפוצים במיוחד בשל האדמה הטובה ותנאי האקלים הטובים עבורם. ניתן למצוא עצי פרי ברחובות "ככה סתם" כמו גם בבתים פרטיים, גינות של בניינים וכמובן, בפרדסים והשטחים החקלאיים הרבים בארצנו.

פירות כמו תפוזים, תפוחים, בננות ועוד, גדלים על עצי הפרי בתנאים שונים (חממות, פרדסים, שטחים פתוחים) ומטופלים על ידי גננים, חקלאים וגנני העיריות השונות.
 

מדוע חשוב לבצע גיזום עצי פרי?

 
  • קיצור ענפים ומניעת שבירתם לאור רוחות או עומסי פרי המונחים על הענפים.

  • לקראת החורף והסערות, ישנם "מבצעי גזם" כדי למנוע שבירת ענפים ויצירת מוקדי סכנה עבור הולכי רגל, מכוניות וקווי חשמל.

  • גיזום הינו חשוב גם כדי לשמור על העץ כולו על חלקיו, חשוף לאור השמש.

סיבה נוספת וחשובה לא פחות היא העניין העיצובי. הגיזום משמש לעיצוב העץ, לא רק מטעמים אסתטיים אלא גם מטעמים פרקטיים (כמו למשל, שיהיה נוח לקטיף).
 
 
 

'תחלואת עצים' ומזיקים

 
כאשר ישנם מקרים בהם עץ הפרי חולים או מלאים במזיקים, כמו למשל זבובי הפירות אשר אוהבים במיוחד את עצי הפרי, יש צורך לעיתים בביצוע גיזום על מנת לעזור לעץ להחלים ולהיבנות מחדש. במקרים שכאלה, יש צורך להיעזר בגננים מומחים ומקצועניים אשר יידעו לגזום את העץ בדיוק במידה הנכונה ובאופן שבו העץ יצליח להחלים מהמצב אליו נקלע.

עם אמיר החוטבים בע"מ תיהנו משירותם המקצועי והבלתי מתפשר של גוזמי העצים שלנו תוך מתן שירות אדיב ונעים.
 
 

חשיבות המקצוענות בגיזום

 
מלאכת גיזום עצי פרי היא מלאכה שאינה פשוטה ואף עשויה להיות מסוכנת בשל השימוש במכשירי גיזום מסוכנים ועבודה עם ענפים כבדים. חשוב מאד לדעת כיצד לגזום את העץ ובאילו נקודות, לשם מניעת שבירתו ויצירת סכנה לעוברים ושבים. בנוסף, יש לדעת כיצד לגזום כך שלא ייפגם הפרי.

למידע נוסף, ייעוץ והזמנת גיזום חייגו אלינו -