עצי הפרי מעטרים את רחובותינו בישראל, כמו גם, ממלאים את הפרדסים ואת הגינות הירוקות בבתים ובמשתלות, אך חשוב להכיר את העבודה הכרוכה בשמירה על עצי הפרי הללו במצב טוב ובריא, בין היתר, דרך גיזום עצי פרי על ידי גננים מקצועניים.

 
חברת החוטבים מבצעת עבודות גיזום עצי פרי עבור כל סוגי העצים ומיני הפירות השונים.
לקבלת הצעת מחיר חייגו עכשיו: 052-2787825
 
גיזום עץ אפרסק
גיזום עץ אפרסק
 
גיזום עץ לימון
גיזום עץ לימון
 
גיזום עץ אבוקדו
גיזום עץ אבוקדו
 

היכן ניתן למצוא עצי פרי בישראל?

כאמור, עצי הפרי בישראל נפוצים במיוחד בשל האדמה הטובה ותנאי האקלים הטובים עבורם. ניתן למצוא עצי פרי ברחובות "ככה סתם" כמו גם בבתים פרטיים, גינות של בניינים וכמובן, בפרדסים והשטחים החקלאיים הרבים בארצנו. פירות כמו תפוזים, תפוחים, בננות ועוד, גדלים על עצי הפרי בתנאים שונים (חממות, פרדסים, שטחים פתוחים) ומטופלים על ידי גננים, חקלאים וגנני העיריות השונות.

מדוע חשוב לגזום עצי פרי?

גיזום העץ מתבצע מכמה סיבות. האחת, קיצור ענפים ומניעת שבירתם לאור רוחות או עומסי פרי המונחים על הענפים. לקראת החורף והסערות, ישנם "מבצעי גזם" כדי למנוע שבירת ענפים ויצירת מוקדי סכנה עבור הולכי רגל, מכוניות וקווי חשמל. גיזום הינו חשוב גם כדי לשמור על העץ כולו על חלקיו, חשוף לאור השמש. סיבה נוספת וחשובה לא פחות היא העניין העיצובי. הגיזום משמש לעיצוב העץ, לא רק מטעמים אסתטיים אלא גם מטעמים פרקטיים (כמו למשל, שיהיה נוח לקטיף).

 
גיזום עץ ברוש
גיזום עץ ברוש
 
גיזום עץ מנגו
גיזום עץ מנגו
 
גיזום עץ רימון
גיזום עץ רימון
 

'תחלואת עצים' ומזיקים

כאשר ישנם מקרים בהם עץ הפרי חולה או מלא במזיקים, כמו למשל זבובי הפירות אשר אוהבים במיוחד את עצי הפרי, יש צורך לעיתים בביצוע גזם על מנת לעזור לעץ להחלים ולהיבנות מחדש. במקרים שכאלה, יש צורך להיעזר בגננים מומחים ומקצועניים אשר יידעו לגזום את העץ בדיוק במידה הנכונה ובאופן שבו העץ יצליח להחלים מהמצב אליו נקלע. באמיר החוטבים בע"מ תיהנו משירות מקצועי ובלתי מתפשר, תוך מתן שירות אדיב ונעים.

מתי יש לגזום עצי פרי?

את עצי הפרי יש לגזום על פי סוג העץ, גודלו וקצב צמיחתו. ככל שקצב צמיחת העץ גבוה יותר, כך יהיה צורך לגזום אותו בתדירות גבוהה יותר. לרוב, את עצי הפרי יש לגזום אחת לשנה והלאה. בשנתם הראשונה, לא מומלץ לגזום עצי פרי צעירים, שכן הגיזום עשוי להאט את ההתפתחות הרצויה של העץ ולפגום בהמשך בתוצרתו וצמיחתו. עצי הפרי לעיתים נגזמים בתדירות גבוהה יותר מעצי הנוי המשמשים בעיקר לצל, שכן המטרה היא להותיר אותם נמוכים ונוחים לקטיף ללא אמצעים ייחודיים נוספים לטיפוס.
 
גיזום עץ גפן
גיזום עץ גפן
 
גיזום עץ אגוז
גיזום עץ אגוז
 
גיזום עץ דובדבן
גיזום עץ דובדבן
 
 
גיזום עץ שסק
גיזום עץ שסק
 
גיזום עץ אורן
גיזום עץ אורן
 
גיזום עץ אגס
גיזום עץ אגס
 

חשיבות המקצוענות בגיזום

מלאכת גיזום עצי הפרי היא מלאכה שאינה פשוטה ואף עשויה להיות מסוכנת בשל השימוש במכשירי גיזום מסוכנים ועבודה עם ענפים כבדים. חשוב מאד לדעת כיצד לגזום את העץ ובאילו נקודות, לשם מניעת שבירתו ויצירת סכנה לעוברים ושבים. בנוסף, יש לדעת כיצד לגזום כך שלא ייפגם הפרי. להזמנת גיזום עצי פרי חייגו אלינו - אמיר החוטבים בע"מ 072-3238636.