צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

גיזום עצי זית

 
 
 
גיזום עצי זית הוא מלאכה מורכבת מאוד הדורשת מקצועיות רבה וידע רב שכן אם הגיזום לא מבוצע באופן הטוב והמדויק ביותר, הוא עלול לפגוע בעץ ובהתפתחות התקינה שלו. גיזום עצי זית בא לתת מענה לשלוש מטרות מרכזיות:
 

 
 
 
 
הגברת הנוחות במסיק
 
 
 
כאשר מגבילים את הגובה המרבי של העץ, אין צורך לעשות שימוש בסולמות או באמצעים אחרים כדי למסוק את הפירות במהלך המסיק.
 
 
 
 
 
 
 
הגברת היבול של העץ
 
 
 
כאשר גוזמים ענפים שכבר נתנו פרי, מייצרים חוסר איזון יזום בין נפח העלווה הנותרת לבין כמות השורשים שהצמיח העץ. כתוצאה מכך, העיניים הרדומות של עץ הזית מצמיחות ענפים חדשים.
 
 
 
 
 
 
 
מיתון הסירוגיות
 
 
 
הצמיחה המהירה והנמרצת של הענפים החדשים מדי שנה בשנה, מבטלת במידה מסוימת את ההבדלים בנפח היבול בין השנים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

גיזום עצי זית לפתרון בעיית הסירוגיות

 

 
תופעת הסירוגיות נובעת כתוצאה משתי דרישות מנוגדות שבהן צריך העץ לעמוד: יצירת צמיחה מצד אחד ויצירת הפרי מצד שני. כאשר מדובר בשנת יבול מוצלחת שבה העץ עמוס בזיתים, אין באפשרותו להצמיח כמות מספקת של ענפים חדשים כדי שיוכלו לשאת את הזיתים בשנה הבאה. הקושי נוצר כתוצאה מכך שעיקר האנרגיה והמשאבים מופנים לאגירת השמן בפירות ולהתקשות הגרעינים.

כאשר נוצר מחסור בענפים חדשים, בשנה העוקבת היבול יהיה קטן או צנוע יותר. תופעה זו נקראת סירוגיות וניתן לפתור אותה כפי שציינו, באמצעות גיזום עצי זית מקצועי.

 
 

גיזום עצי זית לצרכים אסתטיים ופרקטיים

 

 
מעבר לכל הסיבות שהוזכרו לעיל, יש לציין כי לעתים גיזום עצי זית מיועד לפתור בעיות של התפשטות מוגזמת או בעיות הקשורות לבריאות העץ. בנוסף לכך, ענפים חולים או יבשים מאוד עלולים ליפול באופן אקראי ולסכן את העוברים והשבים. גיזום מקצועי של עצי זית מאפשר לשמור על העץ בממדים הרצויים ולשמור על בריאותו התקינה. עצי זית שזוכים לגיזום מקצועי ומסור, יכולים להמשיך להתפתח בקלות במשך 1,000 ואף אלפיים שנה.
 

אם אתם זקוקים לשירותי גיזום עצי זית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע של חברת החוטבים. החברה מספקת מגוון שירותים נוספים כגון: כריתת עצים, העתקת עצים, עיצוב עצים, פינוי גזם ועוד.