צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

גזימת עצים

 
רוצים לשמור על גינה מטופחת? אם כן, חשוב שתדאגו לבצע גזימת עצים בגינה אחת לתקופה, דבר המעודד צמיחה מחודשת וגם בריאה יותר ובמקביל גם שומר על האסתטיקה של המרחב כולו.

גזימת עצים היא משימה מאתגרת ולא קלה, המצריכה התייחסות לכמה פרמטרים עיקריים כדי לוודא שמבצעים את הפעולה בצורה הנכונה. הדבר נכון בעיקר כשמדובר בעצים גבוהים מאד או עצים בוגרים עם ענפים גדולים ועבים.
 
 

גזימת עצים – איך עושים את זה?

 
מטרתה העיקרית של גזימת עצים היא לאפשר לעץ להתחדש ולהצמיח ענפים חזקים ובריאים יותר. ישנם סוגים שונים:

גיזום חידוש - הנעשה בעצים מבוגרים ובכל חלקיו של העץ, וגיזום דילול - שנועד לאפשר לכל ענפי העץ ליהנות מקרני השמש, מבלי שיסתירו אותם ענפים אחרים. סוג נוסף הוא גיזום הסחה, שמטרתו לכוון את העץ ולאפשר לו לצמוח אל הכיוון הנכון. באופן זה ניתן לשלוט בכיוון שאליו צומח העץ וגם במראה המתקבל. ישנם מקרים בהם לאחר הפעולה סובלים העצים מזיהומים שונים או מפצעי שבירה.

אלה, אינם נראים מיד לאחר הגיזום ועשויים לגרום לנזקים קשים. כדי למנוע זאת, מומלץ לאחר גיזום עצים לאטום את האזורים החשופים, היכן שבוצע החתך, באמצעות משחות מיוחדות לאיטום. משחות אלו מונעות כניסת מזיקים אל העץ וגם נזקים אחרים. במידה וגיליתם בסיום כי קיים שבר בעץ, חשוב ליישרו ולאטום אותו במשחה המיוחדת.


 
 

כדאי לדעת – לפני הגיזום

 
לפני שאתם מתחילים במלאכה, הנה כמה נקודות חשובות שכדאי לכם לדעת: ראשית, פעולה זו יכולה למנוע בעיות חמורות בעץ ואף את כריתתו.

כל זאת, בתנאי כמובן, שהיא נעשה בצורה נכונה, שכן גזימת עצים לא נכונה עשויה לגרום להפסקת צמיחתו של העץ. בנוסף, כשמדובר בגיזום של עצי פרי, הדבר מאפשר לקטוף את הפירות בקלות רבה יותר מבלי הצורך בציוד מיוחד.


 
חשוב לכם ליהנות מעצים בריאים ומטופחים? אין לכם את הציוד המתאים לגזום אותם או רוצים לפנות אך ורק אל המומחים בתחום? אמיר החוטבים בע"מ היא הכתובת המתאימה עבורכם.