גיזום עצים - מדריך

 
רוצים לשמור על גינה מטופחת? אם כן, חשוב שתדאגו לגזום את העצים שבגינה אחת לתקופה, גיזום מעודד צמיחה מחודשת וגם בריאה יותר ובמקביל גם שומר על האסתטיקה של המרחב כולו. גיזום עצים הוא משימה מאתגרת ולא קלה, המצריכה התייחסות לכמה פרמטרים עיקריים כדי לוודא שמבצעים את הגיזום בצורה הנכונה. הדבר נכון בעיקר כשמדובר בעצים גבוהים מאד או עצים בוגרים עם ענפים גדולים ועבים.
 
גיזום עצים - מה כדאי לדעת
 

גיזום עצים – איך עושים את זה?

מטרתו העיקרית של גיזום העצים היא לאפשר לעץ להתחדש ולהצמיח ענפים חזקים ובריאים יותר. ישנם סוגים שונים של גיזום: גיזום חידוש - הנעשה בעצים מבוגרים ובכל חלקיו של העץ, וגיזום דילול - שנועד לאפשר לכל ענפי העץ ליהנות מקרני השמש, מבלי שיסתירו אותם ענפים אחרים. סוג נוסף של גיזום עצים הוא גיזום הסחה, שמטרתו לכוון את העץ ולאפשר לו לצמוח אל הכיוון הנכון. באופן זה ניתן לשלוט בכיוון שאליו צומח העץ וגם במראה המתקבל.

ישנם מקרים בהם לאחר הגיזום סובלים העצים מזיהומים שונים או מפצעי שבירה. אלה, אינם נראים מיד לאחר הגיזום ועשויים לגרום לנזקים קשים. כדי למנוע זאת, מומלץ לאחר גיזום העץ לאטום את האזורים החשופים, היכן שבוצע הגיזום, באמצעות משחות מיוחדות לאיטום. משחות אלו מונעות כניסת מזיקים אל העץ וגם נזקים אחרים. במידה וגיליתם במהלך הגיזום שבר בעץ, חשוב ליישרו ולאטום אותו במשחה המיוחדת.

כדאי לדעת – לפני הגיזום

לפני שאתם מתחילים במלאכת הגיזום, הנה כמה נקודות חשובות שכדאי לכם לדעת על גיזום עצים: ראשית, גיזום כזה יכול למנוע בעיות חמורות בעץ ואף את כריתתו. כל זאת, בתנאי כמובן, שהוא נעשה בצורה נכונה, שכן גיזום לא נכון עשוי לגרום להפסקת צמיחתו של העץ. בנוסף, כשמדובר בגיזום של עצי פרי, הדבר מאפשר לקטוף את הפירות בקלות רבה יותר מבלי הצורך בציוד מיוחד.

חשוב לכם ליהנות מעצים בריאים ומטופחים? אין לכם את הציוד המתאים לגזום אותם או רוצים לפנות אך ורק אל המומחים בתחום? אמיר החוטבים בע"מ היא הכתובת המתאימה עבורכם. התקשרו לטלפון 052-2787825 לקבלת פרטים נוספים על שירותי הגיזום.