גיזום עצים אומנותי

 
אנשים אוהבים להקיף את בתיהם בצמחיה ירוקה, בדשא רענן ובעצים מגוונים. נושא הנוי במרחבים הציבוריים הוא נושא מרכזי בתכנון המודרני של הנוף האורבאני ורשויות מוניציפאליות מקדישות מחשבה רבה ותקציבים נכבדים להקמת פאות ירוקות, גנים ציבוריים, פארקים ועוד מקומות מרובי צמחייה. יש צורך לטפח את הצמחייה בכלל ואת העצים בפרט כדי שיהיו נאים למראה וכדי שלא יסבו נזקים לאנשים ולרכוש החוסים בצילם. גיזום עצים אומנותי היא אחת הדרכים הטובות לעשות זאת.
 
 
 

גיזום עם יתרונות

 
לעצים יש יתרונות רבים. הם מוסיפים נוי, משפרים את איכות האוויר, נותנים צל ועוד, אבל יכולים להיות להם גם חסרונות. ענפים עלולים להישבר וליפול על רכוש ואנשים, ענפים נמוכים עלולים להפריע להולכי רגל במדרכות ולמכוניות בכבישים. אפשר להפוך את החסרונות הללו ליתרונות בזכות גיזום עצים מבוקר או על ידי גיזום עצים אומנותי. כך תהפוך שדרת עצים מבולגנת לשדרת עצים מעוצבת וגן ציבורי סתמי למיוחד יותר.
 
 
 
גיזום עצים אומנותי
 
 
 
 

חוש יצירתי

 
גיזום עצים אומנותי נעשה על ידי גוזם בעל חוש יצירתי ויכולת גיזום עדינה. הוא משתמש במספריים לחיתוך לצורך יצירת דמויות של חפצים, אנשים ועוד. כיכר שיש בה עץ מעוצב תיראה טוב יותר ותמשוך את עיני העוברים והשבים. לרוב, מעצבים עצים נמוכים ושיחים הנמצאים בגובה העיניים כי אז האפקט בעיני המתבונן הינו רב יותר. בנוסף, מעצבים עצים שנמצאים בכמות רבה בגן ציבורי ואז אפשר ליצור נושא אחד עם דמויות שונות השייכות אליו. דמויות של חיות למשל או דמויות מסיפורי אגדות, וכן הלאה.
 

ניסיון

 
גיזום עץ אומנותי ייעשה בעבודה מרוכזת של מספר שעות אבל יש צורך לבצע תיקונים מדי תקופה כדי לשמור על צורת הדמות המעוצבת. מומלץ לכל מי שמבקש זאת לפנות לגוזמים מומחים אשר יודעים לעצב את העץ ולתת פרופורציות נכונות לדמות אותה הם יוצרים. גיזום עץ הינו אומנות כאשר הענפים והעלים הם החומר הטבעי. כדי לעצב אותם צריך כישורים מיוחדים שאין אותם לכל גוזם. גוזם מקצועי הינו בעל ניסיון בסוגי עצים רבים והוא יעמידו לטובת כל משימת גיזום חדשה.