עצים הם חלק טבעי מהנוף הנראה לעין. בכל מקום יש עצים. שאלות רבות מתעוררת בכל מה שקשור לנושא של טיפול בעצים חולים, עיצוב עצים, גיזום עצים ופינוי גזם. אנחנו כאן על מנת לענות לכם על כל השאלות.


מי מבצע העתקת עצים?

גוזם מומחה בליווי אגרונום על פי מפרט טכני שנקבע מראש.


כריתת עצים – מתי זה נצרך?

כריתת עצים זוהי פעולה שאין לעשות אותה ללא היתר ואישור מיוחד. למעשה קיימת מודעות ציבורית גדולה לעניין הזה אך בכל זאת ישנם מקרים אשר בהם אין ברירה אחרת אלא לכרות עץ קיים.


זה עשוי להיות במקרים אשר בהם העץ מהווה מפגע סביבתי או שהוא עצמו חולה. זה יכול להיות גם במקרים אשר בהם העץ מפריע לבנייה או לפיתוח תעשייתי.


במקרים מהסוג הזה יש לפנות אל אנשי מקצוע שיידעו איך להתנהל הן מבחינה חוקית והן מבחינה מעשית של כריתת העץ בפועל. כמו כן יש לשים דגש על ההיבט הבטיחותי.


מי אחראי על העצים והצמחייה ומתי יש צורך לביצוע גיזום?

פעולות של גיזום עצים כמו גם כריתת עצים הן באחריותו של בעל העצים. במקרה ומדובר בגינה פרטית יהיה זה בעל הגינה, אם אלו עצים עירוניים וצמחייה במקומות ציבוריים, התפקיד יהיה של הרשות המקומית.


את הגיזום יש לבצע בצורה נכונה על מנת שלא לפגוע בצמחיה.


ישנה כמובן אפשרות להיעזר באנשי מקצוע שיבצעו את הפעולה בעזרת כלים מקצועיים ובטוחים לשימוש.


מה עושים עם הגזם לאחר הגיזום?

יש אנשים שדואגים למראה הגינה שלהם אך לא חושבים על השטח הציבורי. הם גוזמים את הצמחייה ומוציאים את הגזם החוצה. בכך הם פוגעים במראה הכללי של הרחוב וגרוע מכך, הם יוצרים מפגע בטיחותי שעלול לגרום לפגיעות או תאונות.


על מנת למנוע אי נעימות שכזו, יש לדאוג לפינוי הגזם. אם במקום לא מתבצע פינוי גזם עירוני, יש לדאוג לכך באופן פרטי.


חברה המציעה פינוי גזם, תדע לבצע את המלאכה בצורה מקצועית ומושלמת.