הגינה שלנו כמקור ליופי ושלווה בבית

הגינה בבית, צמחיית המרפסת או אפילו צמחיית הבית, מספקים כולם את הצורך שלנו בהענקת חיות וחן לבית. אלמנטים דקורטיביים וטבעיים אלו מקנים לבית תחושה מוארת יותר, שלווה ועליזה. אך, לעומת כל הטוב שבהחזקת צמחייה ביתית או גינה מפוארת, רצוי לזכור, שתחזוקה לא נאותה שלהם, יכולה להביא לתוצאה ההפוכה לחלוטין. עצי גינה חסרי פרחים, עציצים נבולים או דשא צהוב, יכערו את הבית וגם יעיקו עליכם בשל נוכחותם המורגשת. אז איך בכל זאת תוכלו לשמר את היופי והטוב שבגינה שלכם? מספר טיפים קלים לביצוע בשורות הבאות.


מספר טיפים לשמירה על עצי הגינה או צמחיית הבית

דאגו להשקות את צמחיית הבית באופן תדיר – השקיית הצמחייה הביתית או עצי הגינה שלכם היא משימה שתשאב מספר דקות מחייכם אך תאריך משמעותית את חיי הצמחים שלכם. אם מדובר בעצים או בדשא, ייתכן והתקנת טפטפות תהווה פתרון פשוט אף יותר מהשקיה. בכל מקרה, הקפידו על השקיה תדירה (אחת למספר ימים) והתוצאות לא יאחרו להגיע.

שתלו את עצי הגינה במקומות חשופים לשמש – פרחים, עצים וצמחייה באשר היא זקוקים למקור שמש זמין לצורך שמירה על חיות והארכת ימיהם. אמנם קיימים צמחים שזקוקים לפחות אור מאחרים, אך באופן כללי, ככל שתקפידו לחשוף את הצמחים שלכם לשמש או שתשתלו את העצים באזורים מוארים יותר בחצר, כך תתרמו ליכולת הפריחה הטבעית שלהם.

בחרו בעצים שיתאימו לטופוגרפיה של ביתכם – כאשר אתם עומדים בפני החלטה אילו צמחים או עצים לשתול בביתכם מוטב שתתייעצו עם בעלי מקצוע (גננים או מוכרים בחנויות הפרחים) בנוגע להתאמת צמחייה ייעודית לביתכם ולמאפיינים הדמוגרפיים הספציפיים שבו.


אם אין לכם הזמן להשקיע בגינה, מוטב שתשתמשו בשירותיו של בעל מקצוע

הטיפים שפורטו לעיל אינם מסובכים לביצוע ולרוב גם לא יבזבזו לכם זמן רב. אם בכל זאת אינכם מוצאים את הזמן לטפל בגינה או לקבל החלטות שקולות לגבי הצמחייה המועדפת מוטב שתקבלו עזרה מבעל מקצוע, שגם יתרום ללבלוב הגינה שלכם וגם יפטור אתכם מהשקעת זמן בנושא.