על חשיבותם של עצי הפרי

צמחיית בית וגינה באופן כללי, ועצי פרי בפרט הם אלמנטים בעלי שתי חשיבויות שונות אך משלימות. ראשית, היופי שהם מעניקים למקום בו הם נמצאים (בין אם זה חלל הבית, החצר או המרפסת) משפיעה ישירות על האווירה המשודרת מהבית ומשפרת הרגשה תוך הפיכת הבית למקום נעים יותר ויפה יותר. בנוסף, רבים מהצמחים או העצים שביכולתכם לשתול או לגדל באופן ביתי, בעלי חשיבות פרקטית. כך הם לדוגמא עצי הפרי, אשר מלבד החן שהם מעניקים לבית שלכם, חשיבותם מונחת גם בשימושיות שלהם.
 

מספר המלצות פשוטות לטיפול נאות בעצי פרי

דאגו לקטוף את הפירות בעת הבשלתם – עצי פרי באופן כללי, ועצי פירות הדר באופן ספציפי בארץ, הם עצים שמניבים פירות רבים, כאשר הם נמצאים בתקופת הפריחה שלהם. דאגו לקטוף את הפירות בעת הבשלתם, משום שמרגע שהבשילו, הם נתונים לסכנת התקלקלות והעלאת עובש, שהם בדיוק התוצאה ההפוכה מהמטרה שנועדו העצים הללו לספק.


ד
אגו להשקות את העצים על פי ההוראות הספציפיות של כל אחד מהם – לעצי פרי במיוחד, קיימות הוראות שונות לגידול, בהתאם לסוג העץ ולמחזוריות הגידול שלנו במהלך השנה. הקפידו להכיר את דרך הגידול האופטימאלית עבור עץ הפרי שלכם, משום שגם עודף בהשקיה (ולא רק חוסר, כפי ששכיח לחשוב) יכול לפגום בחיוניותו של העץ.


התאימו את העץ שברצונכם לשתול למאפייני הקרקע שלכם
– גינת הבית שלכם עשויה מאדמה שהיא ייחודית במאפיינים שלה. משום כך, שונים בוסתנים רחבים ידיים בצפון הארץ לדוגמא מאשר קרקע מעובדת בדרום. בשל השוני האפשרי בין קרקע לקרקע, מומלץ שתתאימו את העצים שאתם מתכננים לשתול בגינתכם באופן ייחודי לקרקע שלכם.


בחירה, שתילה וטיפול בעצי פרי מומלץ שתיעשה באופן מקצועי

לא נגזים ונאמר שאתם חייבים להעסיק גנן או בעל מקצוע העוסק באדריכלות נוף, אך כן נגיד שמומלץ שאת שתילת וגידול עצי הפרי שלכם תדאגו לעשות באופן מקצועי. אם זמן מהווה גורם מגביל עבורכם או אם ברצונכם להעניק לחצר שלכם מראה ייחודי ולטפל בה באופן מקצועי יותר, ייתכן שהעסקת בעל מקצוע שכזה היא כן הפתרון המתאים עבורכם.