על פי חוקי מדינת ישראל, אסור לכרות עצי פרי ועצים אשר גובהם הוא שני מטרים ומעלה וקוטר גזעם הינו מעל לעשרה סנטימטרים, בין אם הם נמצאים בשטח פרטי או ציבורי. כלומר, אסור לכרות עצים אפילו אם הם נמצאים בחצר פרטית. בכדי לכרות עץ בצורה חוקית יש לקבל אישור מפקיד היערות של הקרן הקיימת לישראל או מאגף שיפור פני העיר בערים גדולות כמו ירושלים, תל אביב, וחיפה. גם לאחר קבלת אישור לכריתה יש לוודא כי בעל המקצוע שהזמנתם הינו גנן מורשה בעל אישור לכריתת עצים. עם זאת, אין חוקים כנגד גיזום עצים, אך מומלץ לשכור את שירותיו של גנן בעל תעודת גוזם עצים מוסמך או בעל תעודת גננות.

מתי ניתן לקבל אישור לכריתת עץ?

במצבים רבים יש צורך בכריתת עץ שאינה למטרות אסתטיקה, וזאת לאחר שעבודת גיזום לא עשתה את העבודה. מצבים אלו הינם מצבים שלרוב יקבלו אישור לכריתה ונפרט אותם כעת.

  • מחלות – עצים הם אורגניזמים חיים וגם הם יכולים להידבק במחלות. לעיתים ישנם מצבים בהם עץ בחצר חלה והגנן לא הצליח לטפל במחלה באמצעות חומרים שונים או באמצעות גיזום. במקרים אלה ישנו חשש כי העץ ידביק עצים וצמחים אחרים בסביבה במחלה ובמצבים כאלו ניתן לקבל אישור לכריתת העץ.
 
  • מזיקים – בדומה למחלות, כאשר עץ נגוע במזיקים אשר חומרי הדברה שונים לא הוכיחו עצמם יעילים כנגדם, והמזיקים מהווים סכנה עבור העץ או עבור בני האדם שנמצאים בסביבת העץ, ניתן לקבל אישור לכריתת העץ.
  • מפגעי בטיחות – עצים חולים וזקנים אשר מפתחים ריקבון בגזע יכולים להוות מפגע בטיחותי רציני במידה והם יתמוטטו ויפלו. מאחר וזהו מצב אשר עלול לסכן חיי אדם כמו גם חיים של עצים וצמחים אחרים, ניתן לקבל אישור לכריתת עצים המהווים מפגע בטיחותי.
  

גוזם עצים מקצועי תמצאו רק בחברת החוטבים

באמיר החוטבים אנו מבטיחים לבצע כריתת עצים אך ורק על פי החוק. כמו כן, אנו מציעים מגוון רחב של פתרונות גיזום יצירתיים אשר יכולים להציל את העצים שלכם מכריתה, תוך כדי מתן פתרונות לבעיות צמיחה של העצים.